پرسش ‏های متداول - بزرگترین مرجع فروش بازی های اوریجینال

پرسش ‏های متداول

 منظور از بازی اوریجینال چیست ؟ 

بازیهایی که مستقیماً از شرکت سازنده بازی که بصورت سی دی کی (کد دیجیتالی) و گیفت تهیه شده و قابلیت اضافه شدن به اکانت نرم افزارهایی مثل (استیم، اوریجین، یوپلی...) را دارند اوریجینال گفته میشود.با خرید بازی های اوریجینال شما تمامی قابلیت های بازی را در دسترس داشته و از بازی کردن لذت خواهید برد.


 بازی های اوریجینال دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ 

بازی های اوریجینال دارای امکانات ویژه از جمله: قابلیت بازی کردن بصورت چند نفره و یا بصورت تک نفره ، ثبت مهارت شما در بازی و ایجاد یک محیط چالش برانگیز برای تمامی بازیکنان ، دریافت بروزرسانی هایی که سازنده برای بازی عرضه میکند ، ذخیره سازی تمامی اطلاعات بازی شما در سیسیتم ذخیره ابری (Cloud Saving) که با این قابلیت به شما اجازه می دهد هرجا که باشید به مراحل بازی خود دسترسی پیدا کرده ٬ داشتن لیست دوستان برای بازی هایی که قابلیت بازی کردن بصورت چند نفره را دارا میباشد و به اشتراک گذاری لحظات بازی خود با دیگران و کلی امکانات بی نظیر دیگر می باشد.


 بازی های کرکی و یا سی دی کی های اشتراکی دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ 

در بازی های کرک شده و یا سی دی کی اشتراکی هیچ کدام از این قابلیت باز نبوده و به اجبار باید بسته شود تا کرک بازی کار کرده و از بین نرود این نوع بازی کردن بیهوده بوده و شما  بیشتر  مصمم هستید که بازی را به آخر رسانده و قابلیت هایی که سازنده در نسخه اصلی این بازی تعبیه کرده را در دسترس نخواهید داشت.


 کد دیجیتالی چیست؟ 

تمامی محصولات اوریجینال در کل دنیا به دو صورت فیزیکی و دیجیتالی عرضه می شوند.

در روش فیزیکی، دیسک بازی وجود دارد که نیازی به دانلود بازی نیست و پس از نصب ٫ کد دیجیتالی که در دیسک قرار دارد را به نرم افزار وارد کرده و از امکانات ویژه محصول خود استفده میکنید .

در روش کد دیجیتالی یا (سی دی کی) دیگر خبری از دیسک نیست و فقط کد دیجیتالی به فروش می رسد زیرا مهمترین قسمت، کد دیجیتالی می باشد و با وارد کردن آن در قسمت مشخص (که در هر محصول آموزش تصویری قرار داده شده) ٬ بازی شروع به دانلود شده و به راحتی همیشه آخرین به روز رسانی ها را دریافت خواهید کرد و از امکانات ویژه محصول خود استفده می کنید .


 آیا در سایت شما محصولات بصورت پستی ارسال میشود؟ 

محصولاتی که به صورت دیجیتالی عرضه میشود نیازی به ارسال از طریق پست کردن ندارد و از بستر های دیجیتالی مثل پست الکترونیکی ارساال خواهند شد.


 محصولی که خریداری می کنیم چگونه ارسال می شود؟ 

پس از ثبت سفارش برای شما رسید خریدی ارسال می شود و بسته به نوع محصول، اگر تحویل آنی باشد بعد از پرداخت همان لحظه محصول خود را دریافت می کنید و اگر تحویل زمانی باشد بین ۱ ساعت تا ۱۲ ساعت برای شما از طریق پست الکترونیکی ارسال خواهد شد.


 منطقه فعال سازی آزاد چیست؟ 

تمامی بازی ها و یا کارت های شارژ اکانت (گیفت کارت ها) دارای یک منطقه مشخص برای فعال سازی می باشند. به عنوان مثال منطقه فعال سازی آسیا ٬اروپا ٬ امریکا و.... هر کدام با قیمت ها و قوانین مختلف عرضه می شود.
محصولاتی که دارای منطقه فعال سازی آزاد است قابل فعال سازی در تمامی مناطق مختلف از جمله ایران میباشند.


 چرا بازی های منطقه روسی و هندی قرار نمی دهید در سایت؟! 

کیفیت محصولات دیجیتالی “،” استفاده از بسترهای قانونی “،” پشتیبانی محصولات سه اصل اولیه است که سایت گیم سی دی کی به آن پایبند بوده به همین دلیل محصولاتی که از سوی شرکت های بازی سازی در کشورهای مختلف غیر قانونی اعلام شده ماهم به آن عمل کرده و به هیچ وجه کیفیت و قانون مند بودن محصولات را فدای قیمت نمیکنیم. به عنوان مثال برای درک بهتر قوانین خرید و فروش بازی در استیم میتوانید این لینک را مشاهده کنید.


 منظور از EU و RU و غیر… چیست ؟ 

منظور ، منطقه فعال سازی بازی می باشد. EU یعنی Europe/اروپا و RU یعنی Russia/روسیه می باشد. متاسفانه در کشو عزیزمان ایران توسط خرده فروش ها فرهنگ سازی غلط ایجاد شده و EU را به عنوان زبان بازی !! و… می شناسند.


 آیا اگر بازی زبان انگلیسی داشته باشد یعنی EU هست؟ و منطقه فعال سازی آزاد است ؟ 

خیر در بعضی مواقع EU بودن بازی یعنی اینکه بازی فقط در منطقه اروپا قابلیت فعال سازی دارد ولی زبان بازی همیشه انگلیسی میباشد.


 چرا سی دی کی اشتراکی قرار نمی دهید در سایت؟! 

در این روش شما بازی را به صورت اورجینال نخواهید داشت و از امکانات آن بهره نخواهید برد این روش دور زدن قوانین شرکت های سازنده بازی در دنیا است و از هیچ لحاظ قانونی نمی‌باشد.به همین دلیل فروشگاه محصولات دیجیتالی گیم سی کی آن رادر چارچوب قوانین جهانی نمی داند و برای عرضه وارد سایت نخواهد کرد.


 آیا برای بازی کردن نیاز به اینترنت داریم ؟ 

برای این که بتوانید وارد بخش چند نفره بازی خود شوید نیاز مند اینترنت می باشید.


 فرق بازی هایی که به صورت مشترک در استیم و یوپلی قرار دارد چیست ؟ سرور استیم بهتره ؟ 

تنها دلیل فروش مشترک بازیهای یوپلی و اوریجین در استیم استفاده از امکانات نرافزار استیم میباشد این نرم افزار قابلیت بیشتری به نسبت یوپلی و یا اوریجین ارائه میکند و در سرور و  هیچ فرقی نمیکند زیرا بازی که از استیم خریداری میکنید اگر مخصوص شرکت یوپلی و یا اوریجین باشد برای اجرا بازی باید وارد یوپلی یا اوریجين شده و در سرور های نام برده بازی کنید.


 آیا راهی هست تا با سایت در ارتباط بود؟ 

بله میتوانید از قسمت ارتباط با ما استفاده کنید.